O mnie

Jestem wieloletnim praktykiem sprzedaży. Ponad 25 lat temu zacząłem stawiać pierwsze kroki handlowe sprzedając powierzchnie reklamowe oferowane przez lokalne biuro turystyczne w Szklarskiej Porębie. W trakcie studiów nastał czas badania potrzeb kulinarnych i zaspokajania wyszukanych gustów smakowych Brytyjczyków i Norwegów podczas wakacyjnych prac w roli kelnera. Po studiach obsługiwałem 3 lata hurtowy rynek zoologiczny województwa Dolnośląskiego i Opolskiego reprezentując największego producenta karm dla zwierząt. Kolejne 3 lata dystrybuowałem wyroby stalowe i aluminiowe wysokiej jakości dla przemysłu produkcyjnego. Następnie zająłem się sprzedażą informacji gospodarczych. Ostatnie 3 lata pracy dla wywiadowni gospodarczej związane były z zarządzaniem terenowym zespołem sprzedaży i prowadzeniem szkoleń dla jego członków, jak i prowadzeniem szkoleń dla zespołu umawiania spotkań.

Moje szeroko pojęte doświadczenie sprzedażowo-trenerskie zostało wzbogacone o kompetencje trenera sztuk walki, potwierdzone książeczką Ministerstwa Sportu. Dokument ten uprawnia mnie do prowadzenia zajęć rekreacyjnych o specjalności samoobrona. Od 2004 roku jestem instruktorem Aikido.

Dodatkowo jestem certyfikowanym trenerem biznesu. W 2012 roku ukończyłem podstawowy i zaawansowany poziom w szkole trenerów biznesu MODERATOR. Posiadam również świadectwo ukończenia rocznego studium podyplomowego w zakresie COACHINGU w Laboratorium Psychoedukacji.

Obecnie angażuję się w Zarządzie klubu zajmującego się rozwojem kompetencji przywódczych i umiejętności przemawiania we Wrocławiu (WrocLove Toastmasters PL).

Prowadzę własną firmę RU-Rozwój Umiejętności Robert Umpirowicz, zajmującą się rozwojem umiejętności w sprzedaży jak i w zarządzaniu. W pracy z klientem stawiam przede wszystkim na nabywanie nowych umiejętności, bądź też podnoszenie skuteczności posiadanych kompetencji, co gwarantuje wymierne wzrosty wskaźników handlowych (wielkość sprzedaży, liczba zawartych umów, wartość podpisanych kontraktów, spadek retencji klientów, wzrost poleceń). Swój sukces opieram na pracy warsztatowej zmierzającej do realizacji umówionego z klientem celu.